İngilizcede gelişmiş, nitelikli ve akılcı kelimelerine tekabül eden “ENhanced, QUalified, RAtional” sözcüklerinin ilk iki harfinin birleşimi ile “ENQURA” markası doğmuştur. Enqura'nın vizyonu marka adında saklıdır; “Gelişmiş ürünler, akılcı çözümler ve nitelikli hizmetle Türkiye’ye değer katan uluslararası bir marka olmaktır.”

Dijital dönüşüm alanında inovatif ürünler geliştirmek üzere 2014 yılında kurulan Enqura, banka ve finansal kuruluşlara yenilikçi ve uçtan uca ürünler sunmaktadır.

Bankacılığa yönelik mobil ve online bankacılık ve ATM çözümleri ile başlayan Enquranın serüveni bankalar, fintekler ve sigorta şirketleri için "tek noktadan alışveriş deneyimi" sağlamak için yapay zeka tabanlı dijital cüzdan, dijital bankacılık ve sigortacılık kanalları, kimlik ve yüz doğrulama çözümleri, uzaktan müşteri edinimi, mobil ve web uygulamalarda çok faktörlü kimlik doğrulama, kurumsal mesajlaşma platformu gibi birçok ürünü ile sürekli Arge yaparak ve teknolojiyi yakından takip ederek devam etmektedir.

Dünyaya yenilikçi teknoloji çözümleri sunan lider yazılım firmalarından biri olma stratejik hedefinin bir parçası olarak Enqura, müşterilerinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini tam olarak karşılayan maliyet etkin, ileri teknoloji çözümleri sağlayarak, önümüzdeki beş yıl içinde Kuzey Amerika, Avrupa ve Ortadoğu’daki müşteri tabanını genişletecek şekilde proaktif olmayı hedeflemektedir.

Yurtiçindeki ve yurtdışındaki yenilikçi ürün ilkleriyle Enqura, müşterileri ile arasındaki sinerjiye büyük önem vermekte ve müşteri deneyimini ön planda tutarak, onların ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre ürünler tasarlamaktadır. Enqura, iddiasını geliştirdiği birçok inovatif ürünle ispatlamıştır ve sektörün önde gelen global oyuncularından biri olma stratejisiyle yoluna devam etmektedir.